Garnitury Porady na temat garniturów

Garnitury damskie


Garnitury > Garnitury damskie

Garnitury damskie są idealnym rozwiązaniem dla kobiet aktywnych zawodowych, pracujących w biurze i nie tylko. Garnitury damskie mogą stanowić także ciekawą alternatywę dla sukienek wizytowych czy koktajlowych na spotkaniach oficjalnych, służbowych i eleganckich galach, czy też uroczystych imprezach.

Garnitur damski

Modne garnitury damskie są dwuczęściowe i najczęściej składają się z obcisłych spodni o lekko rozkloszowanych ku dołowi nogawkach oraz dopasowanej, krótkiej marynarki, która nie powinna przekraczać linii bioder. Spodnie mogą być dowolnie zastąpione mini- lub midispódnicą. Długie spódnice w garniturach damskich wyszły już z mody definitywnie i są dzisiaj postrzegane już jako relikt przeszłości, a dokładnie relikt komunizmu, bo właśnie w tym okresie bardzo modne były garnitury damskie z długimi spódnicami.

Modne garnitury szyte są najczęściej z satyny, a w bardziej ekskluzywnej i droższej wersji także z jedwabiu. Na co dzień natomiast ciekawą propozycją są także garnitury młodzieżowe wykonane ze sztruksu lub z dżinsu. Specjalnie dla kobiet w ciąży została stworzona kolekcja garniturów damskich ciążowych, zaprojektowana z myślą o potrzebach eleganckich przyszłych mam. Są to komplety złożone ze spodni lub – rzadziej – spódnicy z wszytym specjalnym systemem regulacji umożliwiającymi dopasowanie obwodu do rosnącego brzuszka oraz z marynarki wiązanej nad brzuszkiem najczęściej na troczki. Czasem wiązanie zastępuje guzik, aczkolwiek jest to mniej praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie pozwala na dowolne poszerzanie obwodu marynarki, ale tylko na takie, na jakie pozwala umiejscowienie guzika. Czasami guziki przyszyte są w kilku równoległych rzędach, co daje większą swobodę poszerzania, aczkolwiek i tak nie jest to poszerzanie tak elastyczne jak przy wykorzystaniu troczków.

Garniturów damskich należy szukać w popularnych sklepach z elegancką odzieżą damską w tradycyjnych bądź w internetowych. Pewne propozycje garniturów codziennych możemy znaleźć także w sklepach ze zwykłą odzieżą damską. Garnitury ciążowe są natomiast dostępne w sklepach oferujących odzież ciążową.

Garnitury damskie